Menu
Szkolenia Bicon
PODNOSIMY UMIEJĘTNOŚCI STOMATOLOGA

Chirurgia na żywo. Kursy stomatologiczne.

grudzień 2024
Uniwersytet w Kartagenie, Kolumbia
DENTAL IMPLANTOLOGY CURRICULUM
Harmonogram szkoleń 2024
Szkolenia Bicon
Szkolenia Bicon
Praktyczne Kursy Implanto-Protetyczne
PRAKTYCZNY KURS IMPLANTO-PROTETYCZNY
Klinika An-Med | Gdynia, ul. Architektów 11
20 stycznia 2024

Małoinwazyjne metody leczenia implanto-protetycznego, ochrona struktur anatomicznych szczęki i żuchwy kluczem do sukcesu w utrzymaniu funkcji i najwyższej estetyki pracy protetycznej na przestrzeni wielu lat.

Prezentowane techniki
Techniki prezentowane w trakcie szkolenia to wypracowane i sprawdzone na przestrzeni lat małoinwazyjne, bezpieczne i skuteczne metody leczenia pacjentów borykających się z brakami uzębienia. Zabiegi odbywają się na żywo, a wszystkie procedury lecznicze wykonują Uczestnicy kursu w asyście prowadzącej, specjalisty chirurgii stomatologicznej, dr n.med. Katarzyny Maciejewskiej.
Współpraca
Kurs został przygotowany przy współpracy ekspertów z dziedziny chirurgii, protetyki stomatologicznej i periodontologii takich jak: Prof. Rolf Ewers, Prof Mauro Marincola, Prof. Giorgio Lombardo w oparciu o doświadczenia własne oraz potrzeby sygnalizowane ze strony stomatologów specjalizujących się w leczeniu implanto-protetycznym z całego świata. To w sumie ponad 30 lat doświadczeń, którymi chcemy się z Państwem podzielić. Jednocześnie kurs stanowi interaktywną platformę wymiany doświadczeń własnych.
Cel szkolenia
Celem organizatorów i prowadzącej szkolenie jest praktyczne podniesienie umiejętności stomatologa przeprowadzającego procedury zabiegowe, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony struktur witalnych pacjenta, skrócenia czasu leczenia przy jednoczesnym utrzymaniu funkcjonalności i najwyższej estetyki wykonanej pracy. Stąd też fundamentalną częścią proponowanego kursu są zabiegi implantacyjne wykonywane bezpośrednio przez Uczestników kursu u pacjentów pod opieką prowadzących. Zabiegi poprzedza prezentacja.
Mniej znaczy więcej
  • + Jak ograniczyć konieczność przeprowadzania zabiegów okołoimplantacyjnych?
  • + Jak chronić ważne struktury anatomiczne pacjenta? (zatokę szczękową, pęczek naczyniowo-nerwowy żuchwy)
  • + Jak poszerzyć wskazania do implantacji?
  • + Jak ograniczyć ryzyko powikłań?
  • + Jak skrócić czas leczenia?
  • + Jak uzyskać trwały efekt końcowy w leczeniu implanto-protetycznym pacjenta?
Zarezerwuj już dziś!
Formularz został wysłany
dr n. med. Katarzyna Maciejewska
dr n. med. Katarzyna Maciejewska
Absolwentka Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku (1995), wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry i Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (1995-2010).

Od 2000 roku prowadzi praktyki stomatologiczne AN-MED w Sopocie i Gdyni. W praktyce stomatologicznej – chirurg stomatolog. W sferze zainteresowań zawodowych – małoinwazyjne procedury chirurgiczne. W leczeniu implantologicznym; od 2009 roku wykładowca i szkoleniowiec firmy Bicon.

Poszerza swoją wiedzę na szkoleniach w Europie i Stanach Zjednoczonych oraz aktywnie uczestniczy w konferencjach i kongresach w kraju i za granicą. Zainteresowania pozazawodowe – podróże, literatura, golf.